Ubytování v ČR

Ubytování v ČR => Středočeský kraj => Vidim => Chalupa Dům zaniklých řemesel Vidim

Chalupa Dům zaniklých řemesel

Dům je zachován ve stylu venkovské usedlosti z druhé poloviny 19. století. Kromě původních technologií a materiálů na samotné chalupě, uvidíte také ukázky hliněných omítek a podlah, cihelné dlažby, povalové stropy, původní svlakové dveře a dobová okna.

Ceník

léto:100 zima:100 mimo sezónu:100 Kč/lůžko

Poloha

Venkovský dům č.p. 78 se nachází v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko v obci Dolní Vidim. Krajinná oblast Kokořínsko má rozlohu 265 km2 a na celé této ploše se vyskytují různé pískovcové útvary. Jádrem oblasti je Kokořínský důl, nad nímž se tyčí pěkně zachovalý hrad Kokořín. Obec Dolní Vidim je vzdálena asi 15 km od Mělníka. Lidovou architekturu zastupují roubené a hrázděné domy. Z nejbližších výletních míst doporučujeme také trasu po modré turistické značce na Dobřeň a soutěskami zpět. V zimě je okolí ideální pro středně pokročilé a pokročilé běžkaře, V hlubokých soutěskách sníh vydrží velmi dlouho. Nakoupit se dá v obchůdku kombinovaném s hospodou v cca 1 km vzdálené obci Horní Vidim, V minulých letech prošla chalupa nemalými úpravami, které zvýšily standard ubytování.

Popis pokojů

Dům je zachován ve stylu venkovské usedlosti z druhé poloviny 19. století. Kromě původních technologií a materiálů na samotné chalupě, uvidíte také ukázky hliněných omítek a podlah, cihelné dlažby, povalové stropy, původní svlakové dveře, dobová okna se šambránou, kamenné žlaby a podobně. Nenajdete zde mnoho elektrických spotřebičů a dalších předmětů moderní civilizace. Vaří se na kamnech, lednice není k dispozici (potraviny se uchovávají v chladné kuchyni v místníku nebo v přilehlém sklípku). Do domu se vstupuje síní. Srdcem domu jsou kachlová kamna se sporákem a lůžkem ve světnici. Světnice slouží jako prostor pro shromažďování a společný program. Vaření je možné na kuchyňských kamnech v kuchyni. Kuchyně je plně vybavena nádobím pro větší skupiny. Voda je do domu přivedena obecním vodovodem. Mimo zimní období je k dispozici sprchový kout, celoročně pak splachovací WC s vyústěním do žumpy. V nadzemním podlaží jsou místnosti (jedná velká a dvě malé komory) pro klidný pobyt a spaní na matracích ve vlastním spacím pytli. Na půdě je sklad materiálu a tyto prostory nejsou přístupné. V interiéru jsou rozmístěny dobové selské předměty, nábytek a naučné tabule s audiozáznamem – expozice skanzenu. Na pozemku je provozována pastva ovcí a najdete zde i zákoutí pro posezení u ohně.

Stravování

Kompletně vybavená kuchyňka (kamna, nádobí…), která se nachází v přízemí.

Vybavení

Další komentář k vybavení:

V chalupě je k dispozici elektrický proud a vodovod s bojlerem na ohřev teplé vody a sprcha s WC (v zimě bez teplé vody vzhledem k riziku zamrznutí - voda se ohřívá na kamnech).

Okolí hotelu

Na pozemku je k dispozici otevřené ohniště a prostor pro stavbu stanů. Chalupa je vhodná i na letní tábory.

Kontaktní informace

URL:www.ekocentrumkoniklec.cz/informace/
adresa: Vidim 78 Vidim

Přímá objednávka do hotelu

Jméno: Příjmení:
Od: Do:
email:
telefon:
Váš další vzkaz:

Ochrana kvůli spamu: Kolik je dva krát dva?

Další objekty z katalogu ubytovanivcr.cz podle vzdálenosti


info Přidat/Editovat Odkaz